• +90 212 501 94 34
  • iletisim@turkiyeteknolojitakimi.org

ÇAĞRILARIMIZ

Teknolojinin Milli Takımları Programı (Lise)


Türkiye Teknoloji Takımı, her yıl teknolojinin spesifik alanlarında uzmanlaşmayı hedefleyen ve proje geliştiren ekiplere, çeşitli destekler sağlamaktadır.

Bu kapsamda sağlanan destek programlarının amacı, teknoloji alanında takım halinde projeler yürüten ve bu kapsamda maddi ve teknik desteğe ihtiyaç duyan genç beyinlerin projelerini hayata geçirebilmelerine, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılabilmelerine yardımcı olmaktır.

Proje takımları, gerçekleştirdikleri çalışmalara ve ulusal-uluslararası yarışmalara katılımları konusunda desteklerden faydalanmak için Teknolojinin Milli Takımları Programı’na başvurabilmektedir. Program kapsamında desteklenecek yarışmalara, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu tarafından karar verilmektedir.

Bu program kapsamında proje takımlarına, çeşitli maddi çalışma destekleri ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından ücretsiz danışmanlık desteği sağlanmaktadır:


Proje Malzeme Desteği:

Yürütülmekte olan projelerde çeşitli yapısal, elektronik, yazılım vb. sarf bileşenlerinin satın alma süreçlerinde maddi destek sunulması

Teknik Danışmanlık:

Proje ekiplerine teknik anlamda ihtiyaç duydukları alanlarda teknik danışmanlık desteği

Ulaşım ve Konaklama Sponsorluğu:

Yurt dışında düzenlenen proje yarışmaları için ulaşım ve konaklama ücretlerinin karşılanması

Alt Yapı Kullanım Desteği:

Proje kapsamında ihtiyaç duyulan test, ölçüm, imalat vb. ekipman ve cihazlara yönelik kullanım desteği

Ödül Desteği:

Yarışmalarda başarı gösteren takımlara ödül takdimi

Çalışma Ortamı Desteği:

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın DeneYap atölyelerini kullanma imkanı


Desteklerden faydalanan proje takımları üyelerinden, Türkiye Teknoloji Takımı’nı sponsorları arasında belirtmeleri ve katıldıkları yarışmalarda vakfın logosunu kullanmaları beklenmektedir.

Destek programının kapsamı ve başvuru koşullarına ilişkin detaylara Milli Teknoloji Takimlari 2017 Destek Şartnamesi / Liseler’den ulaşabilirsiniz.

 

Son Başvuru Tarihi: 2 Haziran 2017


BAŞVUR