• +90 212 501 94 34
  • iletisim@turkiyeteknolojitakimi.org

PROJELERİMİZ

1001 Teknoloji Girişimi


1001 Teknoloji Girişimi İnisiyatifi ile gelişen ve değişen dünyada ülkemizin rekabet gücünü artıracak, kritik önemdeki alanlarda katma değer oluşturacak başarılı teknoloji girişimlerinin hayata geçmesine destek olmayı amaçlıyoruz.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak, girişimciliğin Türkiye'nin ekonomik kalkınmasının vazgeçilmez unsuru olduğunu biliyoruz. Teknoloji alanında ise; girişimcilerin yaratıcılıkları, cesaretleri ve enerjileri ile katma değer oluşturmak ve başarılamayanı başarmak konusunda daha da önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz. Teknoloji alanında girişimcileri desteklemeyi ve fikirlerinin ekonomik değer oluşturan, kalıcı ve istikrarlı büyüyen işletmelere dönüşmesine yardımcı olmayı temel görevlerimizden biri kabul ediyoruz.

Bu amaçla hayata geçirdiğimiz 1001 Teknoloji Girişimi inisiyatifi; her aşamadaki teknoloji girişimlerini kapsayacak şekilde kurgulanmış, yerli teknoloji girişimlerinin doğmasına, büyümesine ve dünya pazarına açılmasına yardımcı olacak destek programlarını içeriyor.

Bu platformun temel hedefleri:

- Ülke için kritik öneme sahip teknoloji alanlarının belirlenmesini ve girişimlerin bu alanlara yönlenmesini sağlamak

- Teknoloji girişimlerini yatırımcılarla buluşturmak

- Girişimlere bilgi, tecrübe ve bağlantılarla değer katmak

- Girişimcilerin fikirlerini hayata geçirebilmeleri için gerekli imkan ve altyapıyı sağlamak

Platform bünyesinde yer alan ortak çalışma alanları ve DENEYAP atölyeleri  girişimcilere birlikte üretme olanağı sağlarken kuluçka merkezi ile erken-ileri aşama teknoloji girişimlerine finansman, ofis, iş süreci danışmanlığı, teknik danışmanlık, eğitim, vb destekler sunmayı hedefliyoruz. Melek yatırım ağı ve girişim sermaye fonu ile de hem kuluçka bünyesindeki hem de diğer teknoloji girişimlerine yatırım imkanı sunmak istiyoruz.

Bu inançla, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023 yılına kadar 1001 teknoloji girişiminin kurulmasına ve binlerce gencin iş fikrinin somut ekonomik katkıya dönüşmesine destek olmayı hedefliyoruz.

Teknoloji girişimleri ile ilgili açık çağrılarımızı takip ediniz: Çağrılarımız


Teknoloji Odak Alanlarımız:

İnsansız ve otonom sistemler

Yapay zeka

Artırılmış ve Sanal Gerçeklik

Oyun teknolojileri

Akıllı Şehirler ve Yaşam

Enerji

Ulaşım

Nesnelerin interneti

Sağlık teknolojileri

Finans teknolojileri

Akıllı ağlar

Eğitim Teknolojileri

Siber güvenlik