BİLİM TÜRKİYE EĞİTMEN GELİŞTİRME PROGRAMI BAŞLADI!

2021-01-23

Bilimin ve bilimsel düşünmenin toplumda yayılmasını hedefleyen bilim merkezleri, güncel bilimsel bilgileri ele alarak çocuklar başta olmak üzere tüm topluma hitap eden, ilgi ve merak uyandıran içerikler geliştirmektedir. Bu içeriklerin doğru ve etkin şekilde aktarılmasında ise bilim merkezi eğitmenlerinin rolü büyüktür.

Bilim Türkiye olarak bilimsel ve teknolojik tüm çalışmaları multidisipliner bir yaklaşımla öğreten bilim merkezi eğitmenlerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı’nı düzenliyoruz. Program kapsamında öğrenme biliminden argümantasyona, hikayeleştirmeden dijital okuryazarlığa kadar 12 farklı alanda düzenlenen eğitimlerle alan uzmanları ve bilim merkezi eğitmenlerini bir araya getiriyoruz.

.

EĞİTİM TEMALARI

BİRİNCİ OTURUM: MOTİVASYON EĞİTİMİ

Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı kapsamında "Motivasyon Eğitimi" oturumu için kayıtlarımız başladı. "HerGünÖğren" kurucu ortağı İnanç Ayar, 30 Ocak Cumartesi 19:00'da  "Zorlukları Güçlenerek Aş" konulu eğitimi ile çevrim içi programımızın ilk konuğu olacak.

 

BAŞVURU SÜRECİ
T3 Vakfı kurumsal yönetim sistemine kayıt ol.
Kişisel bilgilerini doldur.
Bilim Türkiye Eğitmen Geliştirme Programı formunu doldur.
Programa katılım bilgileri için mailini kontrol et.
NOT: Programın yüzde seksenini tamamlayan tüm katılımcılara sertifika verilecektir. 

KİMLER BAŞVURABİLİR?
Bilim merkezlerindeki eğitim programı geliştiricileri veya eğitmenler
Kamu kurumları ve özel kurumlara bağlı
atölyelerde görevli eğitmenler 
BİLSEM'de görevli eğitmenler
Deneyap eğitmenleri