DENEYAP ÖĞRENCİLERİMİZİN GİRİŞİMİ İLK YATIRIMINI ALDI

2020-11-13

Deneyap öğrencilerimiz Yiğit Alp Elmas, Mehmet Ali Peker ve öğretim görevlisi Furkan Kınlı tarafından hayata geçirilen T-Fashion, 2 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı. Yapay zeka tabanlı moda trend tahminleri sunan T-Fashion’ın macerası, Yiğit Alp Elmas ve Mehmet Ali Peker’in Deneyap Teknoloji Atölyelerinde bir araya gelip takımlarını kurmalarıyla başladı. 2017 yılında henüz lise öğrencisiyken Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya başlayan Yiğit Alp Elmas ve Mehmet Ali Peker ekibiyle birlikte TEKNOFEST 2018 kapsamında düzenlenen Yapay Zeka Yarışması’na katılarak birinci olmuştu.

 

 

 

 

Ardından T3 Girişim Merkezi’nden mentorlük, ofis ve network desteği almaya başladılar. Yiğit Alp Elmas, Mehmet Ali Peker ve Furkan Kınlı tarafından kurulan T-Fashion, geçtiğimiz sene TEKNOFEST 2019 kapsamında düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde yerli girişimler arasında birinci, global girişimler arasında ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Dereceye giren diğer girişimlerle birlikte San Francisco'da “İş Hızlandırma Kampı”na katıldılar. Halihazırda T3 Girişim Merkezi’nden mentorluk, ofis ve network desteği almaya devam eden gençler 2 milyon dolar değerlemeli, yapay zeka tabanlı “T-Fashion” ile dünya moda endüstrisine Türkiye’nin imzasını atarak global bir başarı elde ettiler.

 

<

 

Marka DNA’sına Göre Milyonlarca Paylaşımı Analiz Ediyor

T-Fashion, müşterilerinin doğru moda ürününü doğru zamanda üretmesi ve satın alması için firmalara özelleştirilmiş moda analizleri ve trend öngörüleri sunuyor. Firmaların kendine has hedef kitlesi ve marka DNA’sını göz önünde bulundurarak sosyal medya üzerinden milyonlarca paylaşımı analiz ediyor. Analiz ettiği her bir fotoğraftan yaş, cinsiyet, lokasyon, kıyafet, stil, renk ağırlıkları gibi yüze yakın özelliği yapay zeka ile algılıyor. Elde edilen veriler doğrultusunda gelecek yıl içerisinde nelerin trend olacağı, markanın hedef kitlesi hangi tür ürünlere daha çok ilgi göstereceği gibi öngörüleri platformunda müşterilerine sunuyor.
Yapay zeka tabanlı moda trend tahminleri sunan T-Fashion platformunun web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.