Deneyap Öğrencilerimiz Enerji Teknolojileri Proje Şenliği'nde Projelerini Sundu

2021-06-25

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında geleceğin mühendislerini yetiştirmeye devam ediyor. Proje şenlikleri sayesinde öğrencilerimiz ders sonrası geliştirdikleri projeler ile öğrendiklerini uygulama ve fikirlerini geliştirebilme imkanı buluyor. 

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim gören 2018 grubu öğrencilerimiz 9. eğitim başlıkları olan Enerji Teknolojileri eğitimini pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirmişti. 7 hafta süren eğitimin sonunda öğrenciler takımlarıyla birlikte Enerji Teknolojileri Proje Şenliği’ne katılım sağladı. 19 Haziran Cumartesi günü Bilim Üsküdar’da gerçekleşen şenlikte öğrencilerimiz hem eğlendi hem de deneyim kazandı.

Açılış konuşmasıyla başlayan şenlik, ortaokul takımlarının proje sunumları ile devam etti. Düzenlediğimiz bilgi yarışması ile öğrencilerimiz eğlenirken öğrenmenin tadını çıkardılar. Ardından lise takımlarının proje sunumları gerçekleşti ve ortaokul takımlarımızdan 13, lise takımlarımızdan 6 olmak üzere toplam 19 takım finalist olmaya hak kazandı. 146 takımdan finale kalan 19 takım Bilim Üsküdar konferans salonunda projelerini jüriye sundu ve projeler jüri tarafından değerlendirildi. Sonrasında gerçekleşen müzik dinletisi ile keyifli anlar yaşanırken Proje Şenliği, Vakıf Müdürümüz Ömer Kökçam’ın kapanış konuşması ve ödül töreni ile son buldu.