Deneyap Teknoloji Atölyelerinden İlk Mezunlarımızı Verdik!

2021-03-19

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı olarak “Geleceğin Teknoloji Yıldızları” Programı kapsamında Deneyap Teknoloji Atölyelerinden ilk mezunlarımızı verdik. 13 Mart Cumartesi günü çevrim içi platformda gerçekleştirdiğimiz Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı 1. Mezuniyet Etkinliği kapsamında Vakfımızın kurucularını, yöneticilerini, gönüllülerini, mentorlarını, öğrencilerimizi, eğitmenlerimizi ve velilerimizi ağırladık.

2017 yılında 18 bin başvuru arasından seçilerek Deneyap Teknoloji Atölyelerinde 3 yıllık eğitim almaya hak kazanan 410 öğrencimizden 363’ü mezun oldu. 259’u ortaokul, 104’ü lise öğrencisi olmak üzere 363 öğrencimiz, robotik kodlamadan siber güvenliğe, yapay zekadan nanoteknolojiye kadar 10 farklı branşta yer alan 326 saatlik eğitimlerini tamamlamıştı.

Vakfımızın kurucuları ve yöneticilerinin konuşmasıyla başlayan çevrim içi mezuniyet programımızda Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Bayraktar “Vakıf olarak tüm faaliyetlerimizi Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuna uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Milli Teknoloji Hamlesi özgüvendir, Milli Teknoloji Hamlesi teknolojide bağımsızlık mücadelesidir. Güçlü ve bağımsız geleceğimizin garantisidir.” diyerek Deneyap Teknoloji Atölyeleri eğitimlerinin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkısının önemine değinirken, Mütevelli Heyeti Üyemiz ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır  “Deneyap projesi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Milli Teknoloji Hamlesi için ihtiyaç duyduğumuz insan kaynağını yetiştirmeye ve büyük bir takım olarak önemli başarılar elde etmeye katkılar sağlayacak.” diyerek nihai hedeflerimizden bahsetti.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Selçuk Bayraktar ise gençlere “Bir ağabeyiniz olarak size şunu söylemek istiyorum. Hikaye sizinle ilgili. Sizin insanlığa, toplumumuza ve ülkemize sunacağınız ve dolaylı olarak kendinize sağlayacağınız katkıyı en yükseğe çıkarın. Bunu asla unutmayın. Yaptığınız her işi kendi işiniz gibi görüp, kendi yeriniz gibi çalışın.” diyerek kıymetli tavsiyelerde bulundu.

Çevrim içi platformda Vakfımızın kurucuları, yöneticileri, gönüllüleri, mentorları, öğrencilerimiz, eğitmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşen mezuniyet etkinliğimiz kapsamında öğrencilerimizin, eğitmenlerimizin ve velilerimizin düşüncelerini aldık, geride bıraktığımız birbirinden değerli 3 yılı hatırladık ve öğrencilerimizin enstrümental müzik performansıyla programımızı sonlandırdık.