Gençler TEKNOFEST ile Geleceğin Teknolojilerine Hazırlanıyor

2020-09-07

İki yıldır ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Vakfımızın ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te düzenleniyor.
Karantina şartlarında çalışmalarına hız kesmeden devam eden teknoloji tutkunu 100 bin genç için TEKNOFEST ayı olan Eylül’ün gelmesiyle birlikte heyecan fırtınası başladı.
1 Eylül itibariyle Tuz Gölü’nde Roket Yarışması ve Körfez’de Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışması ile başlayan heyecan, Robotaksi Binek Otonom Yarışması ile Bilişim Vadisi’nde, İnsansız Hava Aracı Yarışması ile Alleben Göleti’nde, Model Uydu Yarışması ile Tuz Gölü’nde, İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması ile Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu’nda, İnsanlık Yararına Teknoloji, Çevre ve Enerji Teknolojileri, Eğitim Teknolojileri, Akıllı Ulaşım, Tarım Teknolojileri, Biyoteknoloji İnovasyon, Helikopter Tasarım, Jet Motor Tasarım, Uçan Araba Tasarım, 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi ve Sürü İHA Simülasyon Yarışmaları ile Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, Hack Zeugma, Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması ve ISIF20 ile çevrimiçi platformda olmak üzere 21 farklı kategorideki teknoloji yarışmaları ile 27 Eylül’e kadar devam ediyor olacak.
Bu yıl pandemi sebebiyle ziyaretçisiz gerçekleştirdiğimiz TEKNOFEST 2020'nin heyecanına ortak olmak için @teknofestist facebook, linkedin, twitter ve @teknofest instagram ve youtube hesaplarını takipte kalın!
Teknoloji yarışmaları ve festival süresince TEKNOFEST 2020’ye dair detayların anlatıldığı basın bültenlerimizi incelemek için tıklayın.